Yüksekokulumuz Adalet Program Başkanı Öğr. Gör. Serhan KARARASLAN öncülüğünde düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet’’ konulu seminere, Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fulya İlçin GÖNENÇ konuşmacı olarak katıldı.

Toplumsal cinsiyet algısının tarihsel kökenini ve günümüzde ‘’kadınlara karşı ayrımcılık’’ konusunu anlatan Gönenç, siyasal, ekonomik, sosyal, kültürel, kişisel ve diğer alanlardaki kadın ve erkek eşitliğine dayanan insan haklarının ve temel özgürlüklerin önemini vurguladı.

Öğr. Gör. Serhan KARARASLAN da toplumda kadınların daha fazla insiyatif alması gerektiğini, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un emredici hükümlerinin, uygulama alanında daha etkin kullanılması gerektiğini belirtti.

    

Yüksekokulumuz İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğrencileri, ISO 9001 Baş Denetçisi olan ve İnterpet Petrol Techizat San. Tic. Ltd. Şti. Kalite ve SEÇ-G Yönetim Temsilci olarak çalışan Demet DURA’nın “Akaryakıt Tesislerinde İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu seminerine katıldılar.

Seminerde sektöre ilişkin bilgiler veren DURA, aynı zamanda Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) kısmında paraşüt tipi emniyet kemeri baret gözlük vs. ekipmanın kullanımı ve takılmasını öğrencilerimize uygulamalı olarak göstermiştir.